Praleisti ir pereiti prie pagrindinio turinio

Blog'o Fotografijos | Redagavimas


Nesu profesionalė ir ne visada nuotraukos gaunasi puikios, tačiau vis tiek mėgstu fotografuoti. 

Fotografijos užima nemažą dalį mano blog'uose. . Negaliu įsivaizduoti savo blog'ų be nuotraukų, manau, nuotraukos kalba geriau nei žodžiai. Jeigu jūs skaitėte mano blog'us nuo pat pradžių, pastebėjote, kad nuotraukų dydis ir kokybė šiek tiek pasikeitė. Visa tai tik todėl, kad jau metus dirbu su šia programa ir po truputi lipu kokybės laipteliais į viršų. Tapau labiau patyrusi šitame dalyke. Tad nusprendžiau padėti blogger'ėms, norinčioms turėti kokybiškas nuotraukas, bei kitiems žmonėms norintiems labiau įgusti nuotraukų redagavimo srityje. Redagavimas įmanomas visiems kas turi fotoaparatą, kompiuterį ir internetą, žinoma. Kadangi aš neturiu MacBook ir iPhone, šis įrašas tiks daugumai žmonių. Sėkmės!

Fotoaparatas
Paprastai naudoju šia Panasonic Lumix DMC-FS3 blue kamerą, tačiau pasitaiko kai jos šalia neturiu, tad tenka pasitenkinti telefono kamera.


Kitų nuotraukos


Aš manau, kad paties nuotraukos yra geresnės nei kitų, pvz. nukopijuotos iš Google vaizdų. Kai fotografuoji savo daiktą gali pasirinkti foną, iš kurios pusės ar kokio dydžio daiktas nuotraukoje bus. Taip pat žinai, kad žmogaus nuomonė tikra.

Paties darytos nuotraukos yra šiltesnės nei nukopijuotos. Be to, kopijuotos nuotraukos dažnai būna maži failai ir kai jas išdidini pasidaro blogos kokybės.


Apšvietimas


Šis procesas yra pagrindinis, nes nuo jo priklauso kaip atrodys daiktas ar asmuo nuotraukoje. Kitos blogger'ės turi specialias lempas, kurios suteikia natūralią spalvą, tačiau man pakanka ir pro langą sklindančios šviesos. Pačioj pradžioj aš net nenaudojau natūralaus apšvietimo. Tiesiog fotografuodavau.

Nelabai mėgstu kambario lempos apšvietimą, nes jis suteikia nuotraukai geltonumo ir daiktas ar asmuo neatrodo natūraliai. Tačiau yra viena išimtis kai kambario apšvietimas išeina į naudą, pvz. jeigu fotografuoji kambarį su uždegtomis žvakėmis.

Aš visada fotografuoju dienos metu. Jeigu jūs naudojatės natūralių apšvietimu, prisiminkite vieną labai svarbų dalyką, niekada nefotografuokite link šviesos. Nuotrauka atrodys tamsi. 


Fotografijos


Fotografuoti nėra taip paprasta kaip atrodo, nes turi būti kūrybingas, surasti geriausia vietą kur fotografuoti, apgalvoti pasukimus, daikto poziciją ir kaip ką sukomponuoti. Turi apgalvoti ar tavo daiktas bus atidarytas ar uždarytas, paguldytas ar pastatytas. Tiesiog viską išbandyti.

 Kai viskas apgalvota turi savęs paklausti: Ar tau patinka kaip viskas atrodo? Ar tau patinka fonas? Ar nuotrauka įdomi? Kaip atrodo visos spalvos nuotraukoje kartu, ar fonas priderintas prie daikto, bet jo neužgožia. 

Taip pat labai svarbu nuspręsti ar nėra per daug vietos, o gal jos per mažai? Jūs nenorite, kad skaitytojai nematytų produkto, nes jis neišsiskiria iš fono, negalėtų perskaityti daikto pavadinimo. Čia jums padės nuotraukos karpymas. Be to, dėka skaitmeninių kamerų, darbas palengvėjo. Galime vieno mygtuko paspaudimu ištrinti nuotrauką.

Jeigu jums atsibodo save fotografuoti ištiesus ranką patariu įsigyti fotoaparato stovą arba būti kūrybingam. Štai kaip atrodo vieta, kurioje aš fotografuoju save. 


Fokusavimas


Šis žingsnis taip pat labai svarbus. Nuotrauka turi būti sufokusuota. Manau, dauguma naudojame automatinį režimą, tad neturėtų būti sudėtinga. Jeigu laukiate kol kamera sufokusuos, bet nesulaukiate pabandykite ją tai prikišti prie daikto, tai nutolinti ir vėl palaukite. Jeigu vis tiek nefokusuoja išjunkite ir vėl įjunkite. 


Redagavimas

 Mano mėgstamiausias žingsnis - redagavimas. Tam turi įjungti savo kūrybiškąją pusę. Labai džiugu, kad šiais laikais technologijos leidžia tiek daug. Internete pilna nemokamų redagavimo programų, su kurių pagalba gali pakeisti nuotrauką. Aš naudojuosi keletu programų, nes vis randu jose kažką kitokio. Dažniausiai nuotrauką pašviesinu ir pasinaudoju efektais. Mėgstamiausias - Vintage.Tikiuosi šis mano ilgas įrašas jums pagelbėjo. Jūs neprivalote sekti kiekvieną mano žingsnį, darykite kaip jums patogiau ir geriau. Nepriimkite savęs per daug rimtai! Viską fotografuokite ir linksminkitės!


Komentarai

Populiarūs šio tinklaraščio įrašai

,,Gyvenimo bangos'' Mira Beluci stilius

Miros nuotrauka paimta iš čia
Miros nuotrauka paimti iš čia.
Lietuvoje pradėjo rodyti naują turkų serialą ,,Gyvenimo bangos'' ir nuo pat pradžių tapau juo apsėsta. (hahaha) Jau rodo 2 sezoną ir vis dar nenustojau jo žiūrėti. Iš pat pradžių keletas žmonių juokėsi iš manęs, kad žiūriu turkiškus serialus, tačiau ir patys pradėjo juos žiūrėti ir juos taip pat labai pritraukė. 
Viena iš pagrindinių veikėjų Mira Beluci studentė iš turtingos šeimos. Man ji labai graži ir jos stilius man labai patinka, žinoma, yra drabužių, kurie man nelabai patinka, tačiau laaaaabaiii norėčiau visos jos drabužių spintos. Tad pasirinkau keletą jos aprangos tipų ir atkartojau. Pasirinkau šias, nes turėjau bent panašius drabužius ir šiaip jos patiko. :)
Jeigu norite daugiau spauskite Google +.
Ar jūs žiūrite šį serialą - ,,Gyvenimo bangos''? Ar jums patinka Mira ir jos stilius? Būtų šaunu jeigu ir jūs atkartotumėte jos aprangą ir nusifotografuotumėte bei įkeltumėte nuotrauką čia į komentarus. Ači…

My Makeup Table

Labas!
Visai neseniai Olesės knygoje perskaičiau, kad makiažo priemonių negalima laikyti vonios kambariuose dėl drėgmės. Ir štai kur dabar viską laikau... Nusikėliau (tiksliau mama nukėlė) muzikinį centrą ir atsirado daug vietos, bet dabar nebėra daug vietos (hahaha).
Kur jūs laikote makiažo priemones?
twitterinstagram | facebook | bloglovin | tumbr

Mano atostogų makiažo kosmetinė

Aš iškeliauju 6 dienoms į Lenkiją, daiktus krautis pradėjau prieš 4 dienas. Visų pirma susikroviau kosmetines su vaistais, makiažu ir kitomis higienos priemonėmis. Žinoma, galvojant apie savo blogą visą laiką, nusprendžiau pasidalinti su jumis ką įsidėjau į makiažo kosmetinę.
Makiažui sudėti pasirinkau šviesiai rožinę kosmetinę, kuri yra vidutinio dydžio. Nei per maža, nei per didelė. Ji būtent tokia kokios man ir reikėjo mano makiažui. Atidarykime ir pažiūrėkime kas jos viduje. :)
Aš įsidėjau savo makiažo šepetėlius tuos, kurios naudoju dažniausiai. Galite matyti, kad ten yra Ecotools šepetėliai skirti skaistalams, maskuojamajai priemonei, akių šešėliams, akių linijai ir blakstienoms bei antakiams, nežinomos firmos šepetėliai skirti pudrai ir akių šešėliams. Patariu nusipirkti Ecotools makiažo šepetėlių rinkinį, nes šie šepetėliai labai švelnūs. Žinoma, juos turite prižiūrėti kaip ir visus kitus.

Šiuos dalykėlius pasiėmiau todėl, kad į Lenkiją važiuoju ne tik tam, kad pailsėčiau, be…